هتل مورفئوس

 

نام پروژه : هتل مورفئوس

معمار: معماران زاها حدید

محل: کوتای، ماکائو

دسته : بندی: هتل

طراح: زاها حدید و پاتریک شوماخر

کارفرما: Melco Resorts & Entertainment

مساحت: 147860 متر مربع

سال تکمیل پروژه: 2018

ماکائو یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در آسیا است. در سال 2017 ماکائو میزبان بیش از 32 میلیون گردشگر بود، ضمن اینکه تعداد بازدیدکنندگان هر سال افزایش می‌یابد. هتل در کوتای ماکائو واقع شده است، مجموعه گردشگری شهر رویاهایی که مجتمعی از اماکن گردشگری برای گذراندن تعطیلات به شمار می‌رود و دارای کازینو، دو مرکز تئاتر، مراکز خرید و 20 رستوران و 4 هتل می‌باشد.

طراحی هتل مورفئوس با فرم‌های سیال برگرفته از سنت غنی تراش و حکاکی سنگ یشم در کشور چین است. طراحی مورفئوس فضاهای عمومی دراماتیک، اتاق‌های مهمان با امکانات نوین را با انسجام رسمی و یکپارچگی فضایی بهم می‌آمیزد.

هتل مورفئوس در سطوح پایه از طریق مجموعه سه طبقه‌ با همکف و محیط پیرامون مجموعه شهر رویاها در ارتباط است. فضاهای داخلیمورفئوس شامل: 770 اتاق مهمان، سوئیت و ویلا‌های لوکس طبقات بالا، فضاهای شهری، فضاهای ملاقات، محل‌های برگزاری مراسم، اتاق‌های بازی، لابی با تالار شیشه‌ای، چندین رستوران، آبگرم و استخر روباز در بام است؛ همچنین فضاهای گسترده‌ای در پشت هتل و امکانات و تجهیزات جانبی دارد.

برنامه طراحی هتل مورفئوس ، اهداف پیچیده بسیاری را در مجموعه منسجمی پیش می‌برد. طراحی هتل در سال 2012 به گروه معماری زاها حدید سفارش داده شد.

گروه معماری زاها حدید هتل مورفئوس را به عنوان آسمانخراش واحدی، در محل موسسه‌ها و بنیادهای رها شده موجود طراحی کردند. از الگوی مستطیلی زمین موجود برای تعریف ساختمان 40 طبقه در دو هسته عمودی داخلی و متصل به پایه بنا استفاده شد. طبقات بالای هتل امکانات رفاهی بسیاری برای مهمانان فراهم می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *