میدان شهری

Magok Central Plaza / Wooridongin Architects

Architects: Wooridongin Architects

Location: 377-2 Magok-dong, Gangseo-gu, Seoul, South Korea

Category: Commercial Architecture Lead Architect Yoonkyung Rho

Area: 21133.86 m2

Project Year: 2019

Photographs: Jaekyung Kim

Design Team: Eunjeong Lee, Seokkyung Hong, Yeoncheol Kang, Bongman Ko, Seongjoon Park

The square is a flexible urban space able to accommodate these services, by responding to the movement of people in the surroundings rather than delivering a fixed program. The 60-meter diameter sunken square is built at the junction of the three stations, weaving the surface and underground levels along the exits of the station, creating a spatial experience. The open square can accommodate various activities such as events, performances, and exhibitions

The streamlined form of the subway entrance corresponds to the surrounding landscape and produces a sense of unity in the square. The form was created by elevating the ground surface so that it serves as the background for the surrounding city. Shade trees are sparsely arranged along movement paths to provide the necessary greenery while leaving as much space as possible for cultural activities

طراحی میدان شهری در سئول

این میدان شهری در قلب شهر قرار گرفته و با اتصال ایستگاهای مترو به راه آهن و  فرودگاه، نقش مهمی در رفت و آمد وسایل نقلیه دارد. در طبقه همکف، این فضا در مجاورت مسیر مرکزی در جهت شمالی_جنوبی و مسیر مرکزی در جهت شرقی-غربی قرار دارد که این موضوع منجر به ایجاد فضای سبز در سمت جنوب غربی و باغ گیاه شناسی Seoul Botanical در سمت شمال شرقی آن شده است. هم چنین توسط بیمارستان ها، مراکز خرید، دفترها و مراکز تحقیقاتی که مجتمع های مسکونی همسایه را پشتیبانی می کنند، احاطه می شود.

این میدان، یک فضای شهری منعطف است که به جای ارائه یک برنامه ثابت، به حرکت مردم در محیط اطرافش عکس العمل نشان می دهد و بدین ترتیب، خدماتی را ارائه می دهد. میدان با قطر 60 متری، در محل تقاطع 3 ایستگاه قرار دارد که سطح زمین و طبقه زیر زمین در امتداد خروجی ایستگاه ها را به هم پیوند می دهد و یک تجربه مکانی جدید را خلق می کند که می تواند محل مناسبی برای فعالیت هایی همانند برنامه ها، اجراها و نمایشگاه های مختلف باشد.

طراحی میدان بصورت مینیمال، با ورودی مترو با منظره اطراف مطابقت و ساختاری واحد را در میدان ایجاد می کند. این شکل با بالا بردن سطح زمین ساخته شده و به عنوان زمینه ای برای شهری که در اطرافش است، عمل می کند. درختان سایه دار در طول مسیرهای حرکتی قرار گرفته اند تا ضمن ایجاد کردن حداکثرفضا برای فعالیت های فرهنگی، فضای سبز مورد نیاز را هم فراهم کنند.

طراحی میدان شهری magok

معماران:Wooridongin Architects

موقعیت: کره جنوبی، سئول

دسته بندی: معماری تجاری

معمار پیشگام :Yoonkyung Rho

مساحت: 21133.86 مترمربع

سال پروژه: 2019

عکاس: Jaekyung Kim

منابع:archdaily/arel

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *