مجتمع مسکونی اینترلیس

The interlace

Architects: OMA, Ole Scheeren

Location: Singapore

Category: Apartments

Architect in Charge: Ole Scheeren

Design Architect: OMA, designer & partner-in-charge Ole Scheeren

Area: 169600.0 sqm

Project Year: 2013

Photographs: Iwan Baan

Architect of Record: RSP Architects Planners & Engineers (Pte) Ltd

Site Area: 81000 sqm

Text description provided by the architects. The Interlace is located on an elevated eight-hectare site, bounded by Alexandra Road and the Ayer Rajah Expressway, amidst the verdant Southern Ridges of Singapore. With about 170,000m2 of gross floor area, the development will provide 1,040 apartment units of varying sizes with extensive outdoor spaces and landscaping. The site completes a green belt that stretches between Kent Ridge, Telok Blangah Hill and Mount Faber Parks

مجتمع مسکونی اینترلیس

اینترلیس (به معنای درهم تنیده شده) مجتمعی مسکونی واقع در سنگاپور می باشد که موفق به دریافت جایزه ساختمان سال در فستیوال معماری سال 2015 گردیده و توسط معمار مشهور آلمانی اُل شیرن طراحی شده است.

این ساختمان که دارای 1040 واحد آپارتمانی در اندازه های مختلف است، یکی از عجیب ترین و مبتکرانه ترین ساختمان های مسکونی در تاریخ سنگاپور است و در زمینی به مساحت 167000 مترمربع احداث گردیده است که دارای میزان باورنکردنی فضای باز و چشم اندازهای زیبا می باشد.

پروژه اینترلیس مجموعه‌ای عظیم از چند آسمان خراش است که شامل خانه‌هایی برای قشرهای کم درآمد در کشور سنگاپور میباشد .

مجتمع مسکونی اینترلیس جوایز بسیاری تا کنون دریافت کرده است از جمله جایزه «بهترین مجموعه مسکونی شهری» از شورای بناهای شهری و بلندمرتبه در دو حوزه معماری سبز و طراحی عمومی سنگاپور.

اینترلیس یکی از بزرگترین و مشهورترین توسعه های مسکونی در سنگاپور می باشد که با رویکرد جدید به زندگی معاصر ، در یک محیط سرسبز گرمسیری در 31 بلوک 6 طبقه,  بیش از 1000 واحد مسکونی برای قشرهای کم درآمد سنگاپور ایجاد کرده است .

اینترلیس ، به جای ارتفاعات عمودی ایزوله شده به صورت افقی گسترده شده است .

این ساختار شش ضلعی در جای‌جای این طرح قابل مشاهده است و در زیر بلوک‌های افقی نیز در جهت نمای زیر سقف از آن استفاده شده است. گرچه برای دیدن هندسه عظیم شش ضلعی که در سایت مجموعه وجود دارد، نیاز است مخاطب عکس‌های هوایی را مشاهده کند و در خود دید انسانی قابل رویت نیست اما ساختار آن به همراه انواع هندسه‌ها و خطوط مختلفی که در این طرح استفاده شده بسیار برای مخاطب دارای جذابیت است و همه اینها به گونه‌ای شکل گرفته که فضای سبز و طبیعی به دل فضاهای ساختمانی و در ساختار طبقات نیز کشیده شده است.

باغ‌های سبز وسیع، بام‌های سبز، بالکن‌هایی دارای آبنما و حیاط‌های وسیع مشترک از ویژگی‌های این طرح برگزیده هستند. در مجتمع اینترلیس توجه ویژه‌ای به اقلیم شده است که طراحان با کنار هم قرار دادن این ویژگی‌ها و ترکیب هوشمندانه آن با سازه غول‌پیکر طبقاتی مجموعه پاسخی قابل توجه به آن داده‌اند. در این میان، فضاها و محیط‌های اجتماعی بسیار جلوه می‌کند که در جهت تعامل افراد بسیار موثر بود و مخاطبان را به ایجاد ارتباط با یکدیگر دعوت می‌کند.

منابع:وبسایت Bazarsefid&archdaily

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *