ست رنگ طوسی خانه

ست رنگ طوسی در دکوراسیون خانه

رنگ نقش مهمی در دکوراسیون خانه داشته و می‌تواند تاثیر عمیقی بر خلق و خو و احساسات انسان به جای بگذارد. رنگ طوسی در گذشته به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد، اما امروزه با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های روشن در کنار این رنگ، رنگ طوسی به عنوان رنگی سنگین و موقر شناخته می‌شود.

رنگ طوسی

رنگ طوسی از نظر روانشناسی

رنگ طوسی نمایانگر بزرگواری و وقار یک شخص است. این رنگ در طیف رنگ مشکی و سفید قرار دارد، و از آنجا که رنگ طوسی در میانه این طیف قرار می‌گیرد برخی معتقدند طوسی، رنگ توافق و صلح است. رنگ طوسی، تداعی کننده حس آرامش و در عین حال تعقل و منطق می‌باشد.

رنگ طوسی
رنگ طوسی

رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی

رنگ طوسی ترکیبی از رنگ‌های مشکی و سفید است. این رنگ، جزء رنگ‌های خنثی و سرد محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون، دو دلیل برای به کارگیری این رنگ در دکوراسیون دارند؛ اول به دلیل دوری از ایجاد زرق و برق در چیدمان و دوم به دلیل انتخاب این رنگ به عنوان پس زمینه است.

رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی
رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی
رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز، در چرخه رنگ قرار نمی‌گیرد و طبعا نمی‌توان رنگ‌های مکمل آن را با توجه به اصول چگونگی ست کردن رنگ‌ها شناخت. اما از محاسن رنگ‌های خنثی این است که می‌توان هم از رنگ‌های گرم و هم از رنگ‌های سرد به عنوان رنگ مکمل آن استفاده کرد.

از آنجا که رنگ طوسی تناژ‌های متفاوتی را شامل می‌شود، هم جزء رنگ‌های روشن و زیبا، هم تاریک و دراماتیک محسوب می‌شود. در صورتی که می‌خواهید اتاق نشیمن خود را روشن کنید، اما نمی‌خواهید از رنگ سفید در آن استفاده کنید، رنگ طوسی روشن، انتخاب مناسبی است. این رنگ، دارای تنالیته‌های متفاوتی است که برای به دست آوردن تناژ‌های مختلف آن، می‌توانید مقدار کمی از رنگ‌های اصلی را به این رنگ اضافه کنید. با انجام این کار، امکان استفاده از بسیاری از رنگ‌ها را به عنوان مکمل خواهید داشت. به عنوان مثال با افزودن رنگ زرد به طوسی، این رنگ را به رنگی گرم تبدیل خواهید کرد. ما در این بخش، به معرفی تنالیته‌های مختلف رنگ طوسی می‌پردازیم.

رنگ طوسی

ترکیب و ست طوسی و سفید

انتخاب این ترکیب رنگ دو خوبی دارد؛ اول اینکه این رنگ، برای روشن کردن فضاهای داخلی بسیار مناسب می‌باشد. حسن دیگر این انتخاب این است که فضا‌های کوچک، بزرگتر به نظر می‌رسد. اما از آنجا که به کارگیری این دو رنگ در کنار هم فضای اتاق را بی روح جلوه می‌دهد، پیشنهاد توکامگ به شما برای حل این مشکل استفاد از یک رنگ سوم یا تزئینی، مانند قهوه‌ای یا قرمز است.

ترکیب طوسی و شیری

استفاده از رنگ شیری در چیدمان اتاق، فضایی لطیف را در دکوراسیون ایجاد می‌کند. از آنجا که رنگ طوسی، رنگ خنثی و سرد است رنگ شیری می‌تواند روح تازه‌ای را در اتاق شما حاکم کند. رنگ شیری نیز مانند سفید برای روشن شدن و بزرگتر نشان دادن فضا انتخاب مناسبی است و یک ست رنگ مناسب برای طوسی به حساب می‌آید.

رنگ طوسی

ترکیب طوسی و زرد

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انتخاب‌هایی که برای ست رنگ طوسی در دکوراسیون وجود دارد رنگ زرد است. استفاده از رنگ‌های زرد و طوسی در کنار هم می‌تواند جذابیت بسیار زیادی در دکوراسیون ایجاد کند. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ طوسی، در رنگ کوسن مناسب مبل طوسی به وفور دیده می‌شود.

رنگ طوسی
رنگ طوسی
[products limit=”3″ columns=”3″ category=”31,18″ orderby=”date” order=”DESC”]

منبع توکامارت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *