ساختمان VIA 57 West

ساختمان ویا که نام اصلی آن VIA 57 West است، توسط شرکت معماری BIG ساخته شده است. ترکیبی از آسمان خراش های آمریکایی و محوطه های اروپایی، در طراحی و معماری این سازه مشاهده می شود. در 77000 متر مربع زیر بنا، 709 واحد مسکونی حاصل گردیده و در قسمت میانی نیز یک باغ بزرگ واقع طراحی شده است.

طراحی ویژه

شیوه ی طراحی این بنا به شکلی است، که در گوشه ی شمال شرقی حداکثر ارتفاع خود یعنی 137 متر را تجربه می کند. این نکته به تعداد آپارتمان ها و واحد های داخل برج اضافه کرده، و در عین حال دید ساکنان برج هلنا به رودخانه را هم محدود نمی کند. هر بیینده با توجه به موقعیت قرارگیری خود، این ساختمان را به شکل متفاوتی می بیند.

نمونه ای از برترین معماری های مدرن، به گونه ای است که از غرب شبیه یک مخروط دیده می شود. در صورتی که از سمت شرقی، برای بیننده یک دوک نوک تیز به نظر می رسد.

امکانات

با وجود باغی که 80 گونه ی گیاهی جدید و 47 گونه ی بومی را در خود می بیند، طبیعی است که واحد های ساختمان بر اساس چشم انداز باغ طراحی شده باشند. البته این مورد در واحد های طبقات اول و دوم بیشتر نمود پیدا می کند. لابی ساختمان نیز به وسیله ی یک راه پله ی بزرگ، به حیاط و باغ مرکزی دسترسی دارد.

رویداد های تجاری و تفریحی زیادی در ساختمان ویا برگزار می شود. همچنین امکاناتی نظیر سالن ورزشی، اعم از تنیس و بستکبال تا بازی های ویدئویی، جهت رفاه بیشتر ساکنان موجود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *