ساختمان خانه پورت

ساختمان خانه پورت

یکی از شاهکارهای معماری خارجی در بزرگترین بندر اروپا در بلژیک توسط معمار مشهور زاها حدید طراحی شده است . در این پروژه شرکت معماران زاها حدید، یک ایستگاه آتش نشانی متروکه را به یک مقر جدید و سحرآمیز در بندر آنتورپ تبدیل کرد. ورقه های شیشه ای شفاف و مات، بخشی که به بالای ساختمان قدیمی آن اضافه شده را پوشش می دهند. این بخش جدید، مانند یک جواهر غول پیکر در بالای ساختمان قدیمی قرار گرفته است.

مشخصات کلی پروژه:

  • نام پروژه ساختمان بندر آنتورپ
  •  معمار زاها حدید
  • طراح زاها حدید – پاتریک شوماخر
  • سرپرست پروژه Jinmi Lee
  • مهندس سازه Studieburo Mouton Bvba
  • سال ساخت 2016
  • مساحت 12800 متر مربع در 6600 متر مربع
  • مکان پروژه آنتورپ _ بلژیک
یکی از شاهکارهای معماری خارجی در بزرگترین بندر اروپا

حجم شیشه ای چند وجهی که 100 متر عرض دارد با شیشه های مثلثی شکل که هر کدام در زاویه ای متفاوت رفلکسی از فضای اطراف را به نمایش می گذارند ساخته شده است. تعدادی از شیشه های به کار رفته بر روی نما شفاف و تعدادی نیز مات اند که این ترکیب نشان دهنده ی توجه به کنترل نور طبیعی وارد شده در فضای داخلی است. حیاط مرکزی مجموعه با سقف شیشه ای طراحی شده و کاربر را همزمان در فضایی با دو سبک مدرن و کلاسیک که شامل بخش های کتابخانه و سالن مطالعه می باشد قرار می دهد، سایر بخش ها با رنگ های خنثی و سبکی مینیمال و با هدف ارائه معماری ای پایدار و متریال های مرسوم شکل گرفته است.

ساختمان خانه پورت

یکی از شاهکارهای معماری خارجی در بزرگترین بندر اروپا
خانه پورت

به واسطه‌ طراحی ساختمان بندر انتورپ، هنگام تغییر نور روز، ظاهر بنا نیز تغییر می کند. به گونه ایی که به نظر می رسد که این ساختمان در بندر و در سطح آب و امواج شناور است. به دلیل این ویژگی ها و درک مناسبی که زاها حدید از حجم شفاف و برش درخشان شیشه ایی بنا داشته است،  این ساختمان در شهر آنتورپ به نام الماس شناخته شده است.

حجم شیشه ای چند وجهی که 100 متر عرض دارد
خانه پورت
خانه پورت
خانه پورت

…………………………………………………………………………………………………………………………………

[products limit=”3″ columns=”3″ category=”31″ orderby=”date” order=”DESC”]

دانشنامه آزاد ویکی پدیا

صفحه اصلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *