باغ های خلیج سنگاپور

Architects: Grant Associates

Location: Bayshore Rd, Singapore

Category: Park

Project Year:2012

Manufacturers: Penetron

Gardens by the Bay is one of the largest garden projects of its kind in the world.  Ultimately, the site will total 101 hectares comprising three distinct gardens – Bay South, Bay East and Bay Central.  Located on reclaimed land in Singapore’s new downtown at Marina Bay, the site will provide a unique leisure destination for local and international visito

The project is an integral part of Singapore’s “City in a Garden” vision, designed to raise the profile of the city globally whilst showcasing the best of horticulture and garden artistry

باغ های خلیج سنگاپور

باغ های خلیج ، پارکی عظیم و رنگارنگ با طراحی آینده‌نگرانه در منطقه خلیج سنگاپور می باشد و در جشنواره جهانی معماری سال ۲۰۱۲ میلادی عنوان ساختمان سال جهان را از آن خود کرده است. این جاذبه جدید در حوزه گیاه شناسی وحفاظت از گونه‎های گیاهی جهان و با نام باغ‌های کنار خلیج (Gardens by the Bay) احداث شده است. این پارک با درختانی غول‎پیکر خورشیدی به ابعاد 25 متر در 50 متر همانند ساختمان‎های درختی بر چشم‌انداز عمومی این منطقه تسلط دارند. می‌توانید با قدم زدن روی بناهایی به نام ابردرخت از چشم‌اندازی خیره‌کننده به محوطه باغ‌ها لذت ببرید.

SONY DSC

جنگلی از ابردرختان

بازدید کنندگان در هنگام ورود به پارک با جنگلی از ابردرختان که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این منطقه است مواجه می شوند که ارتفاعی به اندازه 25 و 50 متر دارند هر ابردرخت یک باغ عمودی است که از سرخس ها، درختان مو، ارکیده ها و سایر گیاهان تشکیل شده که به دور اسکلت بنفش رنگ این سازه ها پیچیده شده است. هر ابردرخت به گونه ای طراحی شده تا عملکردی مشابه با یک درخت واقعی را داشته باشد و هر یک از آن ها دارای سلول های فتوولتایی هستند که انرژی مورد نیاز پارک را تامین می کنند. این ابردرختان هم چنین آب را در فصول پر باران جمع آوری کرده و برای آبیاری پارک یا فواره ها در اختیار قرار می دهند. هم چنین می توان با استفاده از آسانسور خود را به پل رابط بین دو آسمان خراش رساند.

جنگل ابر

در کنار جنگل ابردرختان، می توان دو گنبد زیستی با آب و هوای کنترل شده یافت. یکی گنبد گل که هوای آن 23 تا 25 درجه سانتی گراد است و تعدادی از گیاهان مدیترانه ای، استرالیایی، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی را در خود جای داده است. جنگل ابر یک گنبد ساخته دست بشر با آب و هوای کنترل شده است که آب و هوای سرد و مرطوب قله کوه های استوایی با ارتفاع 1000 تا 3000 متر از سطح دریا را ایجاد می کند.

در هنگام ورود نسیم دلپذیری از هوای خنک و منظره بزرگترین آبشار سر پوشیده جهان به ارتفاع 35 متر به بازدید کنندگان خوش آمد می گوید. بازدیدکنندگان با استفاده از آسانسور به دنیای گم شده که باغی پر از سرخس و خزه است وارد می شوند و سپس با استفاده از راهروی هوایی پایین می آیند و در همین حین مناظر زیبایی از پارک را مشاهده می کنند. در میان راه، غار کوه کریستالی قرار دارد که با استلاکتیت ها، استلاگمیت ها و کریستال های توخالی تزئین شده است. سپس بازدیدکنندگان وارد اتاق ویدئو می شوند که اثر تغییرات اقلیم را بر آب و هوای مناطق مرتفع نمایش می دهد. بلیط های جنگل ابر به قیمت 28 دلار سنگاپور فروخته می شوند.

SONY DSC

منابع:archdaily/talatour

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *