اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن، محل زندگی خانواده و مهم ترین قسمت خانه است. فضای نشیمن، اغلب مستقل از فضای پذیرایی طراحی می شود و حالتی خصوصی دارد. فضای نشیمن باید آفتابگیر باشد و ارتباط راحتی با بالکن و حیاط داشته باشد و باید به نحوی طراحی شود که فعالیتهای مختلفی مانند نشستن صحبت کردن تماشای تلویزیون بازی بچه ها، مطالعه و ۰۰۰ را عملی سازد.

اتاق نشیمن
اتاق نشیمن
نشیمن

فضای نشیمن باید از وسعت مناسب برخوردار باشد. اندازی این فضا باتوجه به نوع فعالیتها و ابعاد مبلمان و لوازم مورد استفاده مشخص می شود . مساحت این فضا معمولا بین ۱۵ تا ۳۵ متر مربع متغیر است.فضای نشیمن باید با ورودی آشپزخانه غناخوری بالکن ارتباط نزدیکی داشته باشد و ضمن نزدیکی به فضای خواب مستقل از اتاق های خواب باشد. دسترسی به فضا های خواب و خیاط می تواند در کنار فضای نشیمن در نظر گرفته شود. این حرکتها نباید آسایش فضای نشیمن را مخدوش نماید. این فضا می باید با حیاط و طبیعت، ارتباط راحت داشته و از نور و چشم انداز مناسبی برخوردار باشد.فضای نشیمن در اشکال مختلف، مبلمان شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

فضای پذیرایی

به منظور تداوم و تعمیق روابط اجتماعی و فامیلی و برای پذیرایی از مهمانان و برگزاری مراسم و جشن ها، فضایی به عنوان فضای پذیرائی در طرح خانه در نظر گرفته می شود. در خانه ای کوچک فضای نشیمن و پذیرایی با هم ادغام می شوند، این قضا جزو فضاهایه رسمی و بیرونی خانه است و باید دقت شود که در ایام معمول بتواند در خدمت نیازهای خانواده باشد.وسعت فضای پذیرایی، حداقل ۱۲ متر مربع است و بسته به شرایط اقتصادی و نیاز خانواده می تواند افزایش باید.فضای پذیرایی باید با ورودی و غذاخوری ارتباط نزدیک داشته باشد. این فضا نیاز به نور و تهویه ی طبیعی و منظر مناسب دارد.

نشیمن
اتاق نشیمن
اتاق نشیمن
اتاق نشیمن

زیباترین دکوراسیون های اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مرکز خانه است و معمولا بیشترین وقت مان را هر روز در اتاق نشیمن میگذرانیم پس باید بیشترین حساسیت و دقت را در دکوراسیون نشیمن به خرج دهید. این موضوع کاملا سلیقه ای است که دکوراسیون نشیمن منزل تان به چه سبکی باشد و در آن از چه رنگ هایی استفاده شود, سبک های متنوعی برای دکوراسیون نشیمن وجود دارد از سبک مدرن و مینیمال تا کلاسیک و سنتی که هر کدام از آن ها زیبای خاص خودشان را دارند.دکوراسیون اتاق نشیمن

نشیمن
نشیمن
نشیمن
نشیمن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *